gopr1697

Czy życie jest brutalne czy raczej życie jest pełne radości?

Czy życie jest brutalne czy raczej życie jest pełne radości?
 
Na wiele spraw wpływu nie masz, ale na wiele masz. W dużej mierze jakość Twojego życia zależy od Twojego podejścia. To od Ciebie zależy czy w trudnych chwilach rozłożysz ręce i się poddasz, czy skupisz się i będziesz walczył. To od Ciebie zależy jak bardzo będziesz cieszył się z sukcesów i jak bardzo będziesz rozpaczał w trudnych chwilach. To od Ciebie zależy jak bardzo pragniesz być szczęśliwy i co jesteś w stanie zrobić, żeby to szczęście osiągnąć!
 

Czy zawsze to jest takie proste?

A kto powiedział, że kiedykolwiek to jest lub będzie proste… 😉
 
Nauczyłem się przede wszystkim tego, żeby nigdy, przenigdy się nie poddawać! Bez względu na zaistniałe okoliczności, pojawiające się przeszkody, czy opinię innych ludzi. Jeśli na czymś naprawdę Ci zależy, to za nic nie powinieneś odpuszczać, bo jak powiedział Thomas Alva Edison: „Wielu przegranych to ludzie, którzy poddali się nie wiedząc jak blisko byli sukcesu”.
 
Uważam, że życie jest jak jedna wielka sinusoida. Skądś chyba musiały się wziąć powiedzenia, których używamy w życiu codziennym jak np. „Raz na wozie, raz pod wozem”. Wydaje mi się, że tak już jest, że czasem będzie lepiej, a czasem gorzej. Ja tak sobie to tłumaczę, a to pomaga mi przetrwać kolejne ciężkie okresy, bo wierzę, że po każdej burzy wychodzi słońce 😉
 
Dlatego też, jaki jest sens się poddawać? Bo jest trudno?
Nikt przecież nie powiedział, że będzie łatwo – na tym to polega. Jak mówi buddyjskie przysłowie „W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.”
 

Życie to niekończąca się przygoda

Życie to niekończąca się przygoda i opowieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Historii, których nikt się nie spodziewa. Wspomnień i przeżyć, które zostaną z nami do końca życia i nikt nam ich nie odbierze. Chwil, które są po prostu bezcenne. Skrajności, które zaskakują nas każdego dnia.
Miłości i nienawiści. Przyjaźni i wrogości. Wzlotów i upadków. Smutków i radości. Zwycięstw i porażek…
Porażek czy nauki? 😉 Każda sytuacja nas czegoś uczy. Jeśli tylko wyciągniemy wnioski i pójdziemy dalej, to nie ma mowy o porażce! Porażka istnieje tylko wtedy kiedy odpuścimy, kiedy damy za wygraną.
 
Warto więc, żebyś zadał sobie pytanie:
Chcesz WYGRAĆ czy PRZEGRAĆ tę przygodę? 😉

Zostaw komentarz